finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Midilli Turu (2 Gün 1 Gece)

Kültür Turu

Konaklamalı Tur


750.00₺

 • duration
  Bir gece konaklamali izmir cikisli yunan adası midilli turu

 • location
  İzmir Çıkışlı Midilli Turu (2 Gün 1 Gece)

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarileri

  Midilli Turu (2 Gün 1 Gece)

1. Gün

Cumrtesi; Saat 07:00 İtibari ile AYVALIK FERIBOT gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da Midilli ’ ye hareket ediyoruz. Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz. Gümrük işlemlerinden hemen sonra rehberimiz eşliğinde şehir merkezi, Hagios Therapondas Kilisesi, Halk Bahçesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı, Tarihi Roma Agorası, Vali ve Yalı Cami gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Midilli şehir merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos dağ köyü için harekete geçiyoruz. Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ve Ayasos Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Midilli ‘ ye doğru harekete geçiyoruz. Konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra, Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.

2. GÜN:

 Midillide serbest gün. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek THERMI – MANDAMADOS – MOLIVOS (Mithimna) – PETRA turuna (25 euro) katılabilirler. Tur Programı: Tehermi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas ’ ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın insan kanından yapılmış tek ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘ a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz. Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlardan alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolunda Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla Bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. 17:00 Limanda buluşma ve Gümrük işlemlerinin ardından Ayvalığa doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saatlik bir deniz yolculuğunun ardından Ayvalığa ulaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOTLAR :
* Rehberimizin gereken durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkı vardır.
* Pasaportunda KKTC girişi olan misafirlerimiz adaya giriş yapamazlar.
* Ön ödeme yapmadan turlarımıza kayıt alınmamaktadır.
* Pasaportunuzun geçerlilik süresi, tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 aylık olmalıdır.
* Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

*İzmir-Ayvalık arası ulaşım fiyatı kişi sayısına göre belirlenecektir.

highlights

Kişi Başı Tur Ücreti 750.00 ₺

Inclusions

Dahil Olan Hizmetler

  1- Ayvalık – Midilli - Ayvalık Gidiş Dönüş feribot bileti (Liman vergileri dahil)

  2- İlk gün Türkçe rehberli şehir turu

  3- 1 gece 3 yıldız (Marilena, Molivos 2, Molivos 1, Silver Bay) otellerinde oda kahvaltı konaklama

  4- Canlı müzikli Yunan tavernasında akşam yemeği (İçkiler hariç) 5- Türkçe rehberlik hizmetleri 6- Seyahat sigortası Tur fiyatına dahil olmayan 

Exclusions

Dahil Olmayan Hizmetler

  1- Vize ücreti 

  2- Yurtdışına çıkış harcı 

  3- Öğle yemekleri 

  4- Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

Remember

Bilmeniz Gerekenler

  MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
Meeting.Point

Martı Tur Hakkınada

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

Dilediğinde Öde Kampanyası

  1-Tarihini Seç ve Rezervasyonunu Oluştur. Hergün Sayısı artan turlarımızdan istediğin turu ve gitmek istediğin tarihi seç
  2- Rezervasyonunu yap ve Ödeme yapıcağın miktarı sabitle en avantajlı fiyat garantisi ile d2 belgeli tur araçımızdan yerini ayır.
  3- Dilediğinde Ödemeye Başla Hiç bir planlama olmadan sizlere ödeme planı belirliyelim ister nakit isterseniz Kredi kartınız ile taksit taksit ödeme sağlayın.
  4- İstediğinde İptal et - Bir alsaklık mı çıktı? Rezervasyonu köşulsuz Şartsız hiç bir kesinti olmadan iade edelim.
Meeting.Point

Güncel Tur Tarihlerimiz