finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Orta Karadeniz Turu

Kültür Turu

Sosyal Mesafe Kurallarına Uygun


10500 ₺

 • duration
  Orta karadenizineşsiz şelaleleri kanyonları doğal güzellikleri içinde eşsiz bir tur

 • location
  Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarihleri

Orta Karadeniz Turu

  09-14/NİSAN/2024--->9500 TL 11-16/MAYIS /2024--->9500 TL 17-22/MAYIS /2024--->9500 TL 15-20/HAZİRAN/2024--->9500 TL 13-18/TEMMUZ /2024--->9500 TL 29/AĞUSTOS-03/EYLÜL/2024--->9500 TL

Kastamonu-Sinop-Samsun-Ordu-Fatsa-Aybastı Yaylası – Gaga gölü – Ciseli Şelalesi-Amasya-Çorum-Ankara

Tur Özeti:

Karadeniz' in yoğun bitki örtüsünün güzelliğini sergilemekten geri kalmayan Orta Karadeniz; ayrıca tarihsel ve kültürel pek çok değerlerimizi de bugüne kadar korumuş olarak, ziyaretçilerini Karadeniz misafirperverliğiyle ağırlıyor.

Ayrıntılı Tur Programı:

1.Gün Kastamonu Sinop

Saat 19:00 da İzmirden Otobuslerimiz ile martı tur rehberliğinde Turumuza başlıyoruz. Gece yolculuğun ardında BOLU’da kahvaltımızın ardından Kastamonu’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Araç ilçesinden geçerek Kastamonu’ya varıyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında gösterilen fedakârlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacı Anıtı önünde aracımızdan iniyoruz ve rehberimizden Türk kadınlarının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği yüce fedakârlıkları dinliyoruz. Kastamonu Kalesi ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Nasrullah Meydanı’ na yürüyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı halka ilk okuduğu yer olan Nasrullah Camii’ni ve şadırvanını gezip, Kastamonu’nun meşhur çekme helvasının tadına baktıktan sonra, sarmısağın ana vatanı diyebileceğimiz Taşköprü’ye gidiyoruz. Burada vereceğimiz molamız sonrasında Erfelek köyüne doğru yola çıkıyoruz. Erfelek Tatlıca Şelalelerinde Burdaki doğa yürüş parkurunda yürüyüş yaptıktan sonra. Şalelede fotograf için serbest zaman veriyoruz. Ardından Sinopa gidiyoruz. Şehir merkezinde meşhur mantısından tatma imkanı buluyor ve öğle yemeğinden sonra, Sinop kalesi, hediyelik gemi maketi alışverişi ve Tarihi Sinop Cezaevi ziyaretlerimizi yapıyoruz .Ünlü filozof Diyojen’in heykelini resimliyoruz. Aracımıza yerleşiyoruz, Otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: SİNOP

 

2. Gün: Samsun Ordu Fatsa Ordu

Sabah Kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak alıyor ve Samsuna Doğru yola çıkıyoruz. Samusun Simgesi Atatürk anıtına geliyoruz. Hatıra fotografı çektirip samsun merkezde ufak bir serbest zamanın ardından Atatürk’ü, Samsun’a taşıyan ve aslının birebir örneği olan Bandırma Vapuru Gemi Müze’ye gidiyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri alıyor ve gemiyi fotoğraflıyor. Ardından amazon Batı park’ta yer alan içerisinde bir Anaerkil Amazon kadınlarının yürekli, mert, savaşçı kadınların günlük yaşamını yansıtan balmumu heykelleri bulunduğu amazon koyüne gidiyoruz. Ve samsundan ayrılıyoruz. Çarşamba, Fatsa üzerinden Karadeniz’in muhteşem sahilini izleyerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Doğanın tüm güzelliklerinin cömertçe sergilendiği Doğu Karadeniz bölgesinde en şanslı il durumunda olan belde’de Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını, fotoğraflıyoruz. ve teleferiğe binerek aşağıya iniyor aracımıza yerleşiyor. Yason Burnu'na doğru yola çıkıyoruz. Bu noktada denizin kokusunu içimize çekebilir, yürüyüş yapabilir veya sahilin keyfini çıkarabilirsiniz. Ardından Hoynat Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Muteşem deniz manzarasının tadını çıkartıktan sonra Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde

Konaklama ORDU - Fatsa

 

3. Gün: Aybastı Yaylası – Gaga gölü – Ciseli Şelalesi

Sabahın erken saatlerinde Kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak alıyor. Bu güzel kahvaltıyla güne enerjik bir başlangıç yapmış oluyoruz ilk noktamız Gürgentepe Seyir Terası olmakta, Bu noktada, muhteşem manzara eşliğinde bölgenin doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı bulacağız. Turumuzun bir sonraki durağı Gaga Gölü olacak. Bu güzel gölde doğanın huzurunu hissedebilir, kuşların şarkılarına eşlik edebilirsiniz. Ardından Ulugöl geçiyoruz. Burada serbest zaman vererek gölün etrafında yürüyüş yapabilir, doğanın tadını çıkartıyoruz ve Aybastı Yaylası Doğru yola çıkıyoruz. Perşenbe Yaylası olarakta bilenen bu yaylada doğanın içinde yürüyüş yapabilir ve temiz havanın keyfini sürebilirsiniz, Aybastı Yaylası'ndan sonra Ciseli Şelalesi'ne gideceğiz. Bu muhteşem şelalede serinleyebilir, doğanın serenatına kulak verebilirsiniz. Konaklama yapmak üzere Tokata Doğru Yola Çıkıyoruz.

 

Konaklama: Tokat

 

 

 

 

4. Gün AMASYA

Sabah otelimizde kahvaltının ardından Tokat Turumuza başlıyoruz. Tokat'ın tarihi ticaret merkezi olan Sulu Sokak, Ulu Cami , Bakırcılar - Yazmacıla Sokağını gezip , Tarihi Saat Kulesi ve günümüzde müze olarak kullanılan Latifoğlu Konağını görüyoruz. Ardından Anadolu’daki en büyük şehir hanlarından olan Taşhan'da kısa bir mola. Öğle yemeği molasında ünlü Tokat Kebabı 'nı yeme imkanı bulabilisiniz. Sonrasında Pazar İlçesinde yer alan ballıca köyünde bulunan Ballıca Mağarasına hareket. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen , 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Mağara, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından birisidir. henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor .Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor. Kısa bir mola sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyoruz ve Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yeşilırmak Vadisi, Harşena Dağı eteklerine kurulan, Osmanlılar döneminde Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya’ya Havza, Suluova yol güzergahından ulaşıyoruz. Ayrıca, krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş Amasya’da, ilk olarak Amasya Müzesi, Saraydüzü Kışlasını’nı (Amasya Tamiminin imzalandığı yer) dışarıdan görüyoruz. Kunç Köprüsü’nden geçip, Tarihi Saat Kulesi , Yalı Boyu Evleri , Alçak Köprü, Harşena Kalesi, Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Caddesi , Strabon Heykeli , Ferhat ile Şirin Heykeli, fikir, zikir, şükür felsefesi üzerine oturtulan, Bayazıd Külliyesi ‘ni Rehberimizin anlatımları ile geziyor, Amasya’da bulunan otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Konaklama: Amasya

 

5.GÜN: ÇORUM-ANKARA-İZMİR

 

 1. kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak alıyor ve güzel anılar eşliğinde İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum yol güzergahından gidiyor Çorum’da Leblebi alışverişi sonrasında yaklaşık üç saatlik yolculuğumuz sonrasında Ankara’ya ulaşıyoruz. Anıtkabir ve Kurtuluş savaşı Müzesi’ni geziyor ve İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Afyon ve Kula’da vereceğimiz molalarımız sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki Martı Tur Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

*** ÇOCUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN YANINDA KONANLAMA YAPILACAK İSE GEÇERLİDİR.

highlights

Kişi Başı Tur Ücreti 10500 ₺

Inclusions

Dahil Olan Hizmetler

  * Otellerde ve Yaylalarda Konaklamaları
  * Yarım Pansiyon Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
  * Lüks Araçlar ile Ulaşım ve Çevre Gezileri
  * Otobüs içi İkramlar
  * Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                       
  * Yöresel Eğlenceler Tulum eşliğinde yayla eğlencesi
  * Seyahat Sigortası 
  * Martı Tur Refakatı 

Exclusions

Dahil Olmayan Hizmetler

  * Müze Ören Yeri, Teleferik ve Milli Park Giriş Ücretleri
  * Öğle Yemekleri
  * Yurt Dışı çıkış harcı
  * Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler

Remember

Bilmeniz Gerekenler

  MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
Meeting.Point

Nasıl Katılırım?

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

Dilediğinde Öde Kampanyası

  1-Tarihini Seç ve Rezervasyonunu Oluştur. Hergün Sayısı artan turlarımızdan istediğin turu ve gitmek istediğin tarihi seç
  2- Rezervasyonunu yap ve Ödeme yapıcağın miktarı sabitle en avantajlı fiyat garantisi ile d2 belgeli tur araçımızdan yerini ayır.
  3- Dilediğinde Ödemeye Başla Hiç bir planlama olmadan sizlere ödeme planı belirliyelim ister nakit isterseniz Kredi kartınız ile taksit taksit ödeme sağlayın.
  4- İstediğinde İptal et - Bir alsaklık mı çıktı? Rezervasyonu köşulsuz Şartsız hiç bir kesinti olmadan iade edelim.
Meeting.Point

Güncel Tur Tarihlerimiz

  Gidiş: 09/NİSAN-2024- Dönüş: 14/NİSAN/2024
  Gidiş: 11/MAYIS -2024- Dönüş: 16/MAYIS/2024
  Gidiş: 17/MAYIS -2024- Dönüş: 22/MAYIS/2024
  Gidiş: 15/HAZİRAN-2024- Dönüş: 20/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 13/TEMMUZ -2024- Dönüş: 18/TEMMUZ /2024
  Gidiş: 29/AĞUSTOS-2024- Dönüş: 03/EYLÜL/2024

Açıklamalar

  **Bütün Tur paketlerimizde havayolu, havalimanı ve uçak saati değişikliği yapılabilir. Bu bilgilendirmeler sizlere turdan 2 gün önce gönderilecektir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyon esnasında koltuk talebiniz var ise bildirmeniz gerekmektedir. Tabiki koltuk düzeni siz ve beraberinizde gelen misafirlerimiz için özenle hazırlanmaktadır.
  *Programda belirtilen oteller standartları aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  *Çocuk indirimi Günübirlik Turlarda herkangi bir şart olmadan Uygulanır Konaklamalı Turlarda ise iki yetişkin yanında uygulanır.
  *Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tayin edilir. Tüm Turlarımızda Rehberlik hizmeti verilmektedir, Ayrı kabul edilemez.

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Nasıl Tura Katılırım

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.