finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

7 Gece 8 Gün Kraliyet Başkentleri ve Çöl Turu

Kültür Turu

Sosyal Mesafe Kurallarına Uygun


 • duration
  7 Gece 8 Gün Kraliyet Başkentleri ve Çöl Turu

 • location
  Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarihleri

7 Gece 8 Gün Kraliyet Başkentleri ve Çöl Turu

ISTANBUL - KAZABLANKA - RABAT - CHEFCHAOUEN - MEKNES - FES -  IFRANE - AZROU - MIDELT - ERFOUD - : MERZOUGA - ERFOUD - RISSANI - TINGHIR - DADES - QUARZAZATE -  AIT BEN HADDOU – MARAKEŞ

Tur Özeti: Ayrıntılı Tur Programı:

ÖZEL HAZIRLANMIŞ KRALİYET BAŞKENTLERİ VE ÇÖL TURU 7GECE - 8 GÜN PEGASUS HAVAYOLLARI 09-17 MART 2023 PROGRAM:

1.GÜN: ISTANBUL - KAZABLANKA-RABAT:

14:00 Adnan Menderes Havalimanında buluşma

16:45 Pegasus HY PG2215 sefer sayılı uçuşu ile Sabiha Gökçen’e hareket

17:55 Sabiha Gökçen’e varışı takiben uçak değiştiriyoruz.

20:50 Pegasus HY PG651 sefer sayılı uçuşu ile Kazablanka’ya uçuş

23:55 Kazablanka V.Muhammed havalimanına varışı takiben RABAT’a hareket ediyoruz. RABAT’a varışı takiben otelimize transfer. Odalara yerleşme ve geceleme.

2.GÜN: RABAT - CHEFCHAOUEN - MEKNES - FES

Kahvaltıyı takiben otelden ayrılış ve RABAT ŞEHİR TURU: Kraliyet Sarayı, 5. Muhammed Mozolesi, Hasan Kulesi, Şehir Surları ve Oudaia Kalesi gezilecek yerler arasındadır. Tur bitimini takiben “Mavi Şehir” Chefchaouen’e devam ediyoruz. Çölün ortasında bir Akdeniz kıyı kenti havası uyandıran açık mavi ile süslenmiş badanalı duvarları, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ile ünlenen şehirde, eşine az rastlanır Medinasında keyifli bir keşfin ardından tur bitimi Meknes’e doğru yola devam ediyoruz. Fas’ın tam kalbinde yer alan ve etrafı göz alabildiğince zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile çevrelenmiş bir İsmaili başkentidir Meknes. Tur bitimi Fes’e doğru yola devam ediyoruz. Varışta otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:

FES Kahvaltının ardından Fas’ın 3.büyük kenti ve manevi başkenti olup kraliyet şehirlerinden biri olan Fes şehrini keşfediyoruz. Magribi bir mimarinin hakim olduğu şehir Kuzey Afrika’nın en zengin şehirleri arasındadır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Fes Medinası, Arap kültürel gelişimin merkezi olarak tanınır. Burada Moulay Idris Medresesi, Attarine Medresesi, Nejarine Müzesi ve Meydanı ile deri ve el sanatları atölyeleri gezilecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Yahudi Mahallesi, Kraliyet Sarayı kapısı, çömlek atölyeleri ve surlar ziyaret edilecek ve tur bitimi otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: FEZ - IFRANE - AZROU - MIDELT - ERFOUD - MERZOUGA (ÇÖL):

Kahvaltıyı takiben Fas’taki otelimizden ayrılıyoruz. Verimli Saiss vadisini geçerek, büyüleyici bir kayak merkezi olan Ifrane'ye ve düzlüğü ile tipik bir Berberi kasabası olan Azrou'ya devam ediyoruz. Orta Atlas dağları ve sedir ormanları üzerinden Erfoud'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için Midelt'te mola verdikten sonra Errachidia üzerinden Erfoud ve Merzouga’ya varıyoruz. not: erfoud’DAN 4X4’ler ile Merzouga’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

5. Gün: MERZOUGA - ERFOUD - RISSANI - TINGHIR - DADES - QUARZAZATE:

Alınacak kahvaltının ardından 4x42’ler ile Efourd'a geri dönüş ve ardından Alaouite hanedanının atası Moulay Ali Cherif'in gömülü olduğu kutsal şehir olan Rissani'ye devam etmek için otobüsle buluşuyoruz. Tinjdad yolu üzerinden Tinghir'e devam etmeden önce 17. yüzyıldan kalma kasbah ve Ksar Abbar kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Kayaları 250 metre yüksekliğe ulaşan muhteşem Todgha kanyonlarını gezip Dades kanyonlarını ziyaret etmek için yola çıkmadan önce kanyonun eteğinde bulunan bir restoranda öğle yemeği yemek için mola veriyoruz. Bin kasbah yolu ile Ouarzazate'ye devam ediyoruz. Varışı takiben otele yerleşme Akşam yemeği ve konaklama

6. Gün: OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – MARAKEŞ

Kahvaltının ardından Arabistanlı Lawrence ve Gladyatörler gibi birçok filme set olarak hizmet vermiş Fas'ın güneyindeki en görkemli kale olan Ait Benhaddou Kasbah ziyareti. öğle yemeğinin ardından, Atlas Dağları'nın kalbinde etkileyici bir manzara sunan Tichka Geçidi ile Marakeş'e devam ediyoruz. Marakeşe varışta otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

7. Gün:

MARAKEŞ Sabah kahvaltısını takiben şehir turumuza Menara bahçeleri ile başlıyoruz. Turumuza Fransız modacı Yves Saint Laurent’in vakfına ait ve son yıllarını geçirdiği Majorelle Bahçesi ile devam ediyoruz. Majorelle turumuzun ardından anıtsal Koutubia camisi, Bahia Sarayı, Medina görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacak ve “kıyamet avlusu” denilen Jmee el F’na meydanında son bulacak. Akşam yemeği ve konaklama

. 8.GÜN: MARAKEŞ - KAZABLANKA - ISTANBUL: Kahvaltıyı takiben otelden ayrılış ve Kazablankaya hareket.“Beyaz Ev” anlamına gelen, filmlere konu olan efsanevi Kazablanka şehir merkezine yola çıkıyoruz. 1986-1993 yılları arasında inşası süren dünyanın en büyük 3.camii olan Hasan II Cami görülecektir. Kordonboyu (Corniche) bölgesinde verilecek kısa molada geleneksel fas çayı veya sütlü kahve ikramı sonrasında Anfa, V. Muhammed meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı ziyaret edildikten sonra alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. 20:30 belirlenen bölgede buluşma ve havalimanına hareket 01:10 Pegasus HY ait sefer ile Istanbula hareket.

ÜCRET: İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1.349 EUR

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 250 EUR

highlights

Kişi Başı Tur Ücreti ₺

Inclusions

Dahil Olan Hizmetler

  DAHİL OLAN SERVİSLER

  : • Pegasus HY ile İzmir aktarmalı, Istanbul-Kazablanka gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

  • Havalimanı vergileri

  • 1 gece Rabat: 4*RIVE OTEL vb konaklama

  • 2 gece Fes: 4*VOLUBILIS OTEL vb konaklama

  • 1 gece Merzouga: 4*YASMINA MERZOUGA vb konaklama

  • 1 gece: Quarzazate: 4*KARAM OTEL vb konaklama

  • 2 gece: Marakeş: 4*FARAH OTEL vb konaklama

  • Sabah kahvaltıları

  • Akşam yemekleri otelde (varış günü RABAT ve son gün KAZABLANKA hariç) • 6 adet öğle yemeği: Chefcahouen - Fes - Midelt - Tinghir - - Quarzazate - Marakeş • Programda belirtilmiş tüm turlar: çölde deve safari ve 4x4 jeep turu da dahildir

  • Giriş ücretleri: Karayivin Medresesi - Majorelle Bahçesi - Bahia Sarayı

  • Tüm tur boyunca özel araç

  • Türkçe lokal rehberlik

Exclusions

Dahil Olmayan Hizmetler

  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  : • Belirtilmemiş yemek ve turlar

  • Yemeklerdeki su dahil içecekler

  • Şahsi harcamalar

Remember

Bilmeniz Gerekenler

  MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
Meeting.Point

Nasıl Katılırım?

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

Dilediğinde Öde Kampanyası

  1-Tarihini Seç ve Rezervasyonunu Oluştur. Hergün Sayısı artan turlarımızdan istediğin turu ve gitmek istediğin tarihi seç
  2- Rezervasyonunu yap ve Ödeme yapıcağın miktarı sabitle en avantajlı fiyat garantisi ile d2 belgeli tur araçımızdan yerini ayır.
  3- Dilediğinde Ödemeye Başla Hiç bir planlama olmadan sizlere ödeme planı belirliyelim ister nakit isterseniz Kredi kartınız ile taksit taksit ödeme sağlayın.
  4- İstediğinde İptal et - Bir alsaklık mı çıktı? Rezervasyonu köşulsuz Şartsız hiç bir kesinti olmadan iade edelim.
Meeting.Point

Güncel Tur Tarihlerimiz

Açıklamalar

  **Bütün Tur paketlerimizde havayolu, havalimanı ve uçak saati değişikliği yapılabilir. Bu bilgilendirmeler sizlere turdan 2 gün önce gönderilecektir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyon esnasında koltuk talebiniz var ise bildirmeniz gerekmektedir. Tabiki koltuk düzeni siz ve beraberinizde gelen misafirlerimiz için özenle hazırlanmaktadır.
  *Programda belirtilen oteller standartları aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  *Çocuk indirimi Günübirlik Turlarda herkangi bir şart olmadan Uygulanır Konaklamalı Turlarda ise iki yetişkin yanında uygulanır.
  *Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tayin edilir. Tüm Turlarımızda Rehberlik hizmeti verilmektedir, Ayrı kabul edilemez.

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Nasıl Tura Katılırım

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.