finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Atanın izinde Samsun Tokat Sivas Amasya turu

Kültür Turu

Konaklamalı Tur


1250.00₺

 • duration
  Bu Rota En Güzel Rota İzmir Çıkışlı Orta Karadeniz Turu Atanın İzinde Orta Karadeniz Turları İzmir Çıkışlı Orta Karadeniz Turu Atanı izinde samsun amasya sivas Turu

 • location
  İzmir Çıkışlı Atanın izinde Samsun Tokat Sivas Amasya turu

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarileri

  Atanın izinde Samsun Tokat Sivas Amasya turu

  08-12/HAZİRAN/2020 -_- 15-19/HAZİRAN/2020 -_- 22-26/HAZİRAN/2020 -_-

1. Gün:

Akşam belirlenen noktalardan sizleri alarak turumuza başlıyoruz.  Gerekli molalar eşliğinde gece yolculuğu ile Samsuna doğru devam ediyoruz. İtilaf Devletleri donanmasının İstanbul limanına geldiği  13 Kasım günü Mustafa Kemal  Paşa da İstanbul’a vardı. Kendisini çok sinirlendiren manzara karşısında söylediği söz “geldikleri gibi giderler” olmuştu ki 19 Mayıs 1919 günü karaya ayak bastığı Samsun’da büyük bir ilgi ile karşılanan Mustafa Kemal, bölgedeki durumu inceledikten sonra 20 ve 22 Mayıs’ta hükümete yolladığı telgraflarda: “İzmir’in haksız işgalinin ordu ve milleti içten yaraladığını, bu tecavüzü kabul edemeyeceklerini, İngilizlerin bu bölgeye haksız olarak asker çıkarmış olduklarını” .belirten  telgraf ile ilk milli mücadele ateşini yaktığı kentleri atanın izinde adım adım takip ediyoruz.

2.Gün 

Sabah kahvaltı sonrası Samsun Amazon Kadınları müzesine gidiyoruz. Samsun kent merkezindeki Batı Park'ta 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan Amazon Adası içerisinde yer alan 2.5 dönümlük Amazon Köyü, efsaneye göre, Samsun'un Terme ilçesi Gölyazı Beldesi'nde yaşadıkları tahmin edilen amazon kadınlarının yirminin üzerinde heykeli bulunan müzeyi ziyaretimizin ardından yola çıkarak Bandırma Vapuru'nun ziyaret ediyor ve tütün iskelesinin bulundugu bölümü panoramik olarak görüp samsun onur anıtını ziyayet ediyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından en önemli genelge olan Havza Genelgesi’nin yayınlandığı Samsun’un Havza ilçesine gidiyor. Atatürk ve arkadaşlarının özellikle İzmir’in işgal edilmesine karşı verdikleri ilk resmi tepki Havza Genelgesi ile olmuştur. Türk Milletine bu genelge ile tüm şehirlerde işgallere karşı protesto çağrısında bulunulmuş, işgalci ülkeler kınanmış, Milli direniş bilinci ilk defa oluşturulmuştu. İstanbul Hükümeti tarafından Mustafa Kemal geri çağrılmış, O ise bu emri dinlememiştir. Milli mücadele meşalesinin resmi olarak ilk yakıldığı dönemin Mesudiye Otel’ini ziyaret ediyoruz. Burada Paşa için hazırlanan çalışma odasını ve yatak odasını görüyor ve Amasya ya doğru yola çıkıyoruz. 1 buçuk saatlik keyifli yolculukta Erzurumda yapılmış olan Erzurum kongresi hakkında bilgiler almamızın ardından amasyada oluyoruz. Amasyada tarihi saat kulesinde fotograf çekip iç şehirdeki serbest zamanın ardından Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Amasya Konaklama

3. Gün

 Sabah Kahvaltımızın ardından Mücadele’nin en önemli şehirlerinden birisi olan AMASYA’da. Milli Mücadele çalışmaları sırasında Mustafa Kemal, Hüseyin Rauf Orbay, Refet Bele ve Ali Fuat Cebesoy burada Amasya Genelgesini yayınlayacaklar ve ilk maddede “Vatanın Bütünlüğü, Milletin İstiklali Tehlikededir.” İlk olarak Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı, günümüzde Milli Mücadele Müzesi olarak muhafaza edilen Saraydüzü Kışla Binası’nı ziyaret ediyoruz. Balmumu heykellerin bulunduğu müze de Amasya Genelgesi’ni rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Yeşil ırmak üzerindeki dağlar da bulunan Kral Kaya Mezarlarını, Tarihi Saat Kulesi, Harşena Kalesi ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz ve  Sivas a doğru yola çıkıyoruz. 3 saatlik yolculugumuzun ardından  Konaklama ve Akşam yemeği Sivas taki otelimizde.

4. Gün: Sivas - Tokat

Sabah kahvaltısı sonrası Milli mücadelenin bir kongresi de Sivas’ta yapılmış burada “Manda ve Himaye Kabul Olunmaz” kararı alınmıştır. İlk olarak kongrenin yapıldığı tarihi binayı ziyaret ediyoruz Ardından Tarihi Kongre Salonu ve Atatürk'e ait çalışma ve dinlenme odası, kongrenin yapıldığı günlerdeki hali ile muhafaza edilmektedir. Daha sonra Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı ve 2.Cumhurbaşkanımız olan İsmet İnönü’nün 1891- 97 yılları arasında yaşadığı İsmet İnönü Konağı’nı ziyaret ediyoruz. 1196-97’de yaptırılan 50 kurma ayaklı Ulu Camii ve tarihi Subaşı Çarşısı’nı gezdikten sonra Tokat a gitmek üzere yola çıkıyoruz 1.5 saatlik yolcugumuzun ardından Tokat ta oluyoruz ve Hıdırlık Köprüsünü görüyor ve Yeşilırmak üzerinde saltanat kayıkları ile gezimizin ardından   Akşam Yemeği ve Konaklama Tokat taki otelimizde.

5. Gün

Sabah kahvaltısı sonrası ilk durağımız Milli Mücadele doneminde atamızın 2 gece kaldıgı ve cumhuriyet döneminde halka yeni alfabe dersi verdiği atatürk evi geziyor ve bitişiğindeki Gazi Osman Paşa müzesini geziyoruz. Ardından Merkezde bizi aracımız bırakıyor ve tokat saat kulesi ulu camii ve Sık Dişini Helası görüp Tokat Tarihi çarşısında bölgenin organik ürünler almak üzere serbest zaman ve öğlen yemeğimizin ardından turumuza Ballıca Mağrası ile devam ediyoruz. Ardından UNESCO Listesi'ne giren Tokat'taki Ballıca Mağarası sahip olduğu parlak ve göz alıcı renk yanında içerdiği kalsit oluşumlarının zenginliği, çeşitliliği ve güzellikleriyle nadir bir jeolojik peyzaj oluşturuyor. Ballıca mağarasındaki sıra dışı ve muhteşem sarkıtlar bitişik sütunlarla birlikte, boyut, şekil ve renk çeşitliliğinin istisnai bir gösterimini sağlamakta sıradışı ballıca mağrasını gezimizin ardından kaz gölü milli parkını geziyoruz ve çoruma doğru haraket ediyoruz. Konaklama Çorum

 

6. Gün

Çorum Saat Kulesi ve leblebi alışverişin ardından hattuşya hakkında bilgi alıyoruz. Ve ankaraya doğru yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltı sonrası Milli Mücadele’nin en büyük adımı olan İlk Meclis’in açılmasıdır. İlk Meclis Binası’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra İkinci Meclis Binası ziyaret edilecektir. Son olarak “Bu Güzel Rotayı” bize armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret ediyoruz ve Daha sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’de sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyor. Bir sonraki Martı Tur organizasyonuna görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 

highlights

Kişi Başı Tur Ücreti 1250.00 ₺

Inclusions

Dahil Olan Hizmetler

  * 3-4* Yarım Pansiyon konaklama 

  * Turizm Araçları ile ulaşım 

  * Otellerde alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam yemekleri

  *Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

  * Seyahat sigortası

  * Rehberlik hizmeti

  * Otobüs içi ikramlar

Exclusions

Dahil Olmayan Hizmetler

  * ilk gün Sabah kahvaltısıi


  * Öğle yemekleri

  * Müze ören giriş yerleri

  * Otelde alınacak içecekler

  * Molalarda harcanan ekstralar

Remember

Bilmeniz Gerekenler

  MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
Meeting.Point

Martı Tur Hakkınada

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

Dilediğinde Öde Kampanyası

  1-Tarihini Seç ve Rezervasyonunu Oluştur. Hergün Sayısı artan turlarımızdan istediğin turu ve gitmek istediğin tarihi seç
  2- Rezervasyonunu yap ve Ödeme yapıcağın miktarı sabitle en avantajlı fiyat garantisi ile d2 belgeli tur araçımızdan yerini ayır.
  3- Dilediğinde Ödemeye Başla Hiç bir planlama olmadan sizlere ödeme planı belirliyelim ister nakit isterseniz Kredi kartınız ile taksit taksit ödeme sağlayın.
  4- İstediğinde İptal et - Bir alsaklık mı çıktı? Rezervasyonu köşulsuz Şartsız hiç bir kesinti olmadan iade edelim.
Meeting.Point

Güncel Tur Tarihlerimiz

  Gidiş: 08/HAZİRAN-2020- Dönüş: 12/HAZİRAN/2020
  Gidiş: 15/HAZİRAN-2020- Dönüş: 19/HAZİRAN/2020
  Gidiş: 22/HAZİRAN-2020- Dönüş: 26/HAZİRAN/2020
Meeting.Point

Korona Virus Salgını Bittikten Sonra Çeklişi

  DÜNYA GENELİN DE BİZLERİ EV HAPSİNE SÜRÜKLEYEN SALGIN İLLETİNDEN KURTULDUĞUMUZ GÜNÜ YAPACAĞIMIZ ONLİNE ÇEKİLİŞİMİZ İLE SİZLERE GÖZÜMÜZ AYDIN KUTLAMASI OLARAK HEDİYELERİMİZDEN FAYDALANMANIZ İÇİN AŞAĞIDAKİ TURLARIMIZA TIKLAMANIZ VE ÇEKİLİŞE KAYIT OL BÖLÜMÜNE GEREKEN BİLGİLERİ GİRMENİZDİR. TÜM TURLARIMIZA KATILIP ŞANSINIZI ARTIRIN… TEMENNİMİZ EN KISA ZAMAN DA BU SÜREÇTEN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KURTULMAMIZ OLUP GÜZEL VE BOL GEZMELİ GÜNLERİMİZE SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ İLE KAVUŞMAKTIR…
İsim Soyisim: *
E-posta adresi: *
Cep Telefonu: *
Yaşadıgınız şehir:
İşiniz
  Kullanım şartlarını ve KVKK Aydınlatma Metni okudum kabul ediyorum.