finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Kapadokya Turu

Kültür Turu

4000 ₺ Yerine Erken Rezervasyon


3499 ₺

 • duration
  Balonların Dansı Kapadokya Turu 1 gece konaklamalı Balonlu Kapadokya

 • location
  Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarihleri

Kapadokya Turu

  08-09/MART/2024--->3500 TL 11-12/NİSAN/2024--->3500 TL 12-13/NİSAN/2024--->3500 TL 13-14/NİSAN/2024--->3500 TL 27-28/NİSAN/2024--->3500 TL 04-05/MAYIS /2024--->3500 TL 11-12/MAYIS /2024--->3500 TL 18-19/MAYIS /2024--->3500 TL 25-26/MAYIS /2024--->3500 TL 01-02/HAZİRAN/2024--->3500 TL 08-09/HAZİRAN/2024--->3500 TL 15-16/HAZİRAN/2024--->3500 TL 18-19/HAZİRAN/2024--->3500 TL 22-23/HAZİRAN/2024--->3500 TL 29-30/HAZİRAN/2024--->3500 TL 20-21/TEMMUZ /2024--->3500 TL 27-28/TEMMUZ /2024--->3500 TL 17-18/AĞUSTOS/2024--->3500 TL 30-31/AĞUSTOS/2024--->3500 TL 07-08/EYLÜL/2024--->3500 TL 21-22/EYLÜL/2024--->3500 TL 12-13/EKİM /2024--->3500 TL 26-27/EKİM /2024--->3500 TL

Narlıgöl Gölü – Ihlara Vadisi – Derinkuyu veya Kaymaklı Yer Altı Şehirleri – Paşa bağ Uç hisar kalesi -  Güvercinlik Vadisi – Develi (Devrent Vadisi) – Üç Güzeller- Göreme Açık Hava Müzesi

Tur Özeti:

Akşam sizleri belirtilen noktalardan aldıktan sonra (üçyol, şirinyer, karşıyaka, bornova) yolculuğumuza başlıyoruz. Kula, Afyon ve Konya’da vereceğimiz molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı (Ekstra) Aksaray'da Ağaçlı tesislerinde serbest olarak alıyor... Ve Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya Turumuza Başlıyoruz. İlk olarak Tuz Gölü'nü panoramik görüp ilk durağımız güvercinliklerin ve kaya kiliseler ininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağacaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Sonrasında Derinkuyu Yeraltı Şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Müsaittik Durumuna Göre veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ). Yeraltı kentinin hemen ardından Uç Hisar istikametine doğru yola çıkıyoruz. Otantik bir mekânda aldığımız yemeğin ardından çanak - çömleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı görüp çamurundan yapılan Çanak – Çömleklere dair bilgi alıyoruz. Bir sonraki durağımız Keşişler Vadisi olarak bilinen başa bağı, çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Adını  deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan Uç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Sonrasında konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. 

 Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında (Kahvaltı öncesi Balon Turu Ekstra) EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Kahvaltımızı Otelimizde aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. İlk noktamız Ürgüp’te bulunan Asmalı Konak dizisinin çekildiği Asmalı Konağı görmeye gidiyoruz. Ardından şarapçılık ile meşhur olan Avanos ta ufak bir gezinin ardından Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerini görüyoruz.Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Acık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Gezimizin ardından siz değerli misaifirlerimizi aldığımız yerlere geri bırakmak üzere İzmir'e doğru yola çıkıyoruz.

 

Ayrıntılı Tur Programı:

Akşam sizleri belirtilen noktalardan aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula, Afyon ve Konya’da vereceğimiz molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı (Ekstra) Aksaray'da Ağaçlı tesislerinde serbest olarak alıyor... Ve Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya Turumuza Başlıyoruz

Rota: İzmir - Kula - Uşak -  Afyonkarahisar - Konya  - Akşehir - Konya - Aksaray - Nevşehir

1.GÜN- Narlıgöl Gölü – Ihlara Vadisi – Derinkuyu veya Kaymaklı Yer Altı Şehirleri – Paşa bağ Uç hisar kalesi -  Güvercinlik Vadisi – Develi (Devrent Vadisi) – Üç Güzeller

Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ`a borçlu olan, Perslerin Güzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Tuz Gölü'nü panoramik görüp ilk durağımız güvercinliklerin ve kaya kiliseler ininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağacaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Müsaittik Durumuna Göre veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ). Yeraltı kentinin hemen ardından Uç Hisar istikametine doğru yol alıyoruz.

Güvercinlik Vadisini ve Uç Hisar Kalesinin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekana varıyoruz. Otantik bir mekânda aldığımız yemeğin ardından çanak - çömleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`ta Kızılırmak`ı görüp çamurundan yapılan Çanak – Çömleklere dair bilgi alıyoruz. Bir zamanlar çömlek yapamayana kız verilmediği Avanos'ta bir sonraki durağımız Keşişler Vadisi olarak bilinen başa bağı, çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşa Bağ'da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan Uç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otele yerleşme.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Yöresel Tatlar: Uranos Yer altı restoran Testi Kebabı - Nohutlu yahni - Urgüp Şarapları

Konaklama: Kapadokya Bölge Otelleri

2.GÜN- Balon Veya Atv Turu(Extra) Göreme Açık Hava Müzesi,

 Değerli misafirlerimiz otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında (Kahvaltı öncesi Balon Turu Ekstra) EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)

Kahvaltımızı Otelimizde aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. İlk noktamız Ürgüp’te bulunan Asmalı Konak dizisinin çekildiği Asmalı Konağı görmeye gidiyoruz. Baş rollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilay’ın paylaştığı dizinin konağı ilk günkü gibi saklanmış halde ve görülmeye değer, Ardından şarapçılık ile meşhur olan Avanos ta ufak bir gezinin ardından Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerini görüyoruz. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Acık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Carıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Acık Hava Müzesi'nin ardından İzmir'e dönüş'e geçiyoruz. Geç saatlerde İzmir'de sizleri aldığımız noktalarda bırakıyoruz. Bir başka MARTI TUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Rota: Nevşehir- Aksaray - Konya - Akşehir - Afyonkarahisar - Uşak - Kula - İzmir

highlights

Kişi Başı Tur Ücreti 3499 ₺

Inclusions

Dahil Olan Hizmetler

  *1 Gece Otel Konaklama
  *Lüx Otobüs İle Ulaşım
  *Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) ve Akşam Yemeği (1)
  *Seyahat Sigortası
  * Rehberlik Hizmeti
  * Acenta İkramı
  * Martı Tur Refakati

Exclusions

Dahil Olmayan Hizmetler

  *Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  *İlk Gün Sabah Kahvaltısı ve Öğle Yemekleri
  *Türk Gecesi
  *Yemeklerde Alınan İçecekler
  *Molalarda Yapılan Harcamalar
  * Öğle Yemekleri


  Extralar( fiyatlar dönemsel olarak değişkenlik gösterebilir):

  Balon Turu (130 €)
  Atv Safari (700 TL - 2 kişi binebilir)
  Balon İzleme Turu (350 TL)
  Geleneksel Türk Gecesi (1100 TL)

Remember

Bilmeniz Gerekenler

  MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
Meeting.Point

Nasıl Katılırım?

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

Dilediğinde Öde Kampanyası

  1-Tarihini Seç ve Rezervasyonunu Oluştur. Hergün Sayısı artan turlarımızdan istediğin turu ve gitmek istediğin tarihi seç
  2- Rezervasyonunu yap ve Ödeme yapıcağın miktarı sabitle en avantajlı fiyat garantisi ile d2 belgeli tur araçımızdan yerini ayır.
  3- Dilediğinde Ödemeye Başla Hiç bir planlama olmadan sizlere ödeme planı belirliyelim ister nakit isterseniz Kredi kartınız ile taksit taksit ödeme sağlayın.
  4- İstediğinde İptal et - Bir alsaklık mı çıktı? Rezervasyonu köşulsuz Şartsız hiç bir kesinti olmadan iade edelim.
Meeting.Point

Güncel Tur Tarihlerimiz

  Gidiş: 08/MART-2024- Dönüş: 09/MART/2024
  Gidiş: 11/NİSAN-2024- Dönüş: 12/NİSAN/2024
  Gidiş: 12/NİSAN-2024- Dönüş: 13/NİSAN/2024
  Gidiş: 13/NİSAN-2024- Dönüş: 14/NİSAN/2024
  Gidiş: 27/NİSAN-2024- Dönüş: 28/NİSAN/2024
  Gidiş: 04/MAYIS -2024- Dönüş: 05/MAYIS/2024
  Gidiş: 11/MAYIS -2024- Dönüş: 12/MAYIS/2024
  Gidiş: 18/MAYIS -2024- Dönüş: 19/MAYIS/2024
  Gidiş: 25/MAYIS -2024- Dönüş: 26/MAYIS/2024
  Gidiş: 01/HAZİRAN-2024- Dönüş: 02/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 08/HAZİRAN-2024- Dönüş: 09/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 15/HAZİRAN-2024- Dönüş: 16/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 18/HAZİRAN-2024- Dönüş: 19/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 22/HAZİRAN-2024- Dönüş: 23/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 29/HAZİRAN-2024- Dönüş: 30/HAZİRAN/2024
  Gidiş: 20/TEMMUZ -2024- Dönüş: 21/TEMMUZ /2024
  Gidiş: 27/TEMMUZ -2024- Dönüş: 28/TEMMUZ /2024
  Gidiş: 17/AĞUSTOS-2024- Dönüş: 18/AĞUSTOS/2024
  Gidiş: 30/AĞUSTOS-2024- Dönüş: 31/AĞUSTOS/2024
  Gidiş: 07/EYLÜL-2024- Dönüş: 08/EYLÜL/2024
  Gidiş: 21/EYLÜL-2024- Dönüş: 22/EYLÜL/2024
  Gidiş: 12/EKİM -2024- Dönüş: 13/EKİM/2024
  Gidiş: 26/EKİM -2024- Dönüş: 27/EKİM/2024

Açıklamalar

  **Bütün Tur paketlerimizde havayolu, havalimanı ve uçak saati değişikliği yapılabilir. Bu bilgilendirmeler sizlere turdan 2 gün önce gönderilecektir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyon esnasında koltuk talebiniz var ise bildirmeniz gerekmektedir. Tabiki koltuk düzeni siz ve beraberinizde gelen misafirlerimiz için özenle hazırlanmaktadır.
  *Programda belirtilen oteller standartları aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  *Çocuk indirimi Günübirlik Turlarda herkangi bir şart olmadan Uygulanır Konaklamalı Turlarda ise iki yetişkin yanında uygulanır.
  *Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tayin edilir. Tüm Turlarımızda Rehberlik hizmeti verilmektedir, Ayrı kabul edilemez.

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Nasıl Tura Katılırım

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.