finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Eskişehir -Sivrihisar-Kütahya Turu1 gece 2 gün

Kültür Turu

Konaklamalı Tur


370.00₺

 • duration
  Eskişehir,Kütahya 1gece 2gün

 • location
  İzmir Çıkışlı Eskişehir -Sivrihisar-Kütahya Turu1 gece 2 gün

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarileri

İzmir Çıkışlı Eskişehir -Sivrihisar-Kütahya Turu1 gece 2 gün
Eskişehir,Kütahya 1gece 2gün

highlights

Kişi Başı Tur Ücreti 370.00 ₺

Inclusions

Dahil Olan Hizmetler

  * 1 Gece Otel konaklama

  * Lüx Otobüsle ulaşım

  * Otellerde alınan Sabah Kahvaltısı(1)

  Akşam yemekleri (1)

  *Tüm Çevre Gezileri ve turlar

  * Seyahat sigortası

  * Rehberlik hizmeti

  * Otobüste sıcak ve soğuk ikramlar

  * Martı Tur refakati

Exclusions

Dahil Olmayan Hizmetler

  * İlk gün sabah kahvaltısı

  * Öğle yemekleri

  * Porsuk Tekne ücreti (7,5 TL)

  * Yemeklerde alınan içecekler

  *Müze ve ören yeri girişler

Remember

Bilmeniz Gerekenler

  MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
Meeting.Point

Martı Tur Hakkınada

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

  İzmir Çıkışlı Eskişehir -Sivrihisar-Kütahya Turu1 gece 2 gün

   NASRETTİN HOCA’NIN BELİRLEDİĞİ DÜNYANIN MERKEZİ OLAN SİLİVRİ ROTASIYLA İLK

  1.GÜN SİVRİHİSAR-SAZOVA PARKI

  Belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizi buluşma noktalarından aldıktan sonra sabah saatlerinde Afyonkarahisar kenti üzerinden Sivrihisar’a geçiyoruz. Kahvaltı için serbest zamanı Yörük Çadırında geçiriyoruz. Sivrihisar açık Heykel Müzesi yanında bulunan Yörük çadırında işletmeciliğini Emine ve Süleyman Çini’nin yaptığı Yörük Çadırı Emine hanımın Gönül sofrasında doğal ürünleriyle hazırlanmış kahvaltının ardından Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olan Metin Yurdanur Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Şehrin göbeğinde onlarca gözün önünde çocukların gülüşlerine bile aldırmadan sıra ile Nasreddin Hoca’nın doğurgan kazanının içine girip Hoca’nın kazanına girip fotoğraf çekiniyoruz. Müzede ki gezimizin ardından Sivrihisar’a ilk yerleşen Ermeniler’in ilçenin saat kulesi eteklerine bir kilise inşa etmiş oldukları 1876’da çıkan yangında zarar gören kilise yapısını ziyaret ediyoruz. Patrik “Nerses Varjabedyan” döneminde Mimar “Mintes Panoyat” tarafından 1881 yılında Surp Yerrortutyun (Ermeni) Kilisesi olarak yeniden inşa edilmiştir. Yapımında pek çok Türk’ün de çalıştığı Kilisenin tamamı taş işçiliği olup yerel taş imalidir. Kilisenin yanında 1883’te Nersesyan Okulu ve bir hamam yapılmıştır. Burada ki gezimizi noktalayıp GAVUR (ERMENİ) HAMAMI ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yazıcıoğlu kayaları yamacında bulunan ve inşa tarihi ile ilgili herhangi bir kitabe ve kayıt bulunmayan yapının, halvet hücrelerinin sıcaklık bölümünün köşesinde yer alan giriş kapıları üzerindeki kabartmalarda yazılı olan 1867-1868 tarihleri, yapının inşa tarihi olabileceği düşünülmektedir. Suyu Hisar arkası mevkinden getirilmiştir. Sivrihisar gezimizi noktalayıp Eskişehir merkezde yer alan Sazova parkını ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin en büyük parklarından biri olan, huzur verici doğası ile ve sahip olduğu ilgi çekici teması ile Sazova Parkı’nı geziyor ve güzel anılar eşliğinde buradan ayrılıp konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

  2.GÜN ESKİŞEHİR

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından ESKİŞEHİR’ in değişen yüzünün kanıtı olan parkların öncüsü Kentpark’ a gidiyoruz. Toplam 300.000 m2 lik alana sahip sahip olan parkta yapay plaj dışında, açık yüzme havuzlarını, restoran ve kafeleri, hediyelik eşya satışı yapılan büfeler’den alışveriş yapma imkanı buluyor, ve büyük bir yapay göleti fotoğraflıyoruz. Kent Park gezimiz sonrasında, 1525 yılında yapımı tamamlanmış Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni ziyaret ediyor ve Odun Pazarında uğranması gereken yerlerden biri olan Atlı Han’a gidiyoruz. Eskişehir’in meşhur Lüle taşından yapılan hediyelik eşyalardan alma imkanı buluyoruz. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve adeta bir Açıkhava müzesini andıran Odun pazarı evlerine gidiyor, Cam Eserler Müzesini rehberimiz eşliğinde geziyor ve gerekli bilgileri alıyoruz. Madame Tussauds müzesinin bir benzeri olan ve Türkiye’de bir ilk olan ve yaklaşık 160 kadar balmumu heykelin bulunduğu Balmumu Heykeller müzesi’ni geziyor ve sonra Sakarya Nehrinin en uzun kolu olan Porsuk çayına gidiyor şehrin en güzel noktası olan Porsuk ‘ ta gondol turumuzu yapıyoruz. Eskişehir gezimizi tamamlayıp Kütahya’da Çini alışverişimizi yapıyor ve Uşak, Kula yolu üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz, Bir daha ki Martı Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.