finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Eskişehir Ankara Turu

Kültür Turu

Sosyal Mesafe Kurallarına Uygun


3250₺

 • duration
  Bir Gece Konaklamalı Eskişehir Ankara Turu

 • location
  İzmir Çıkışlı Eskişehir Ankara Turu

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarihleri

  Eskişehir Ankara Turu


Gezilecek Yerler Tur Güzergahı

  Anıtkabir - 1. Meclis Binası - Kurtuluş Savaşı Müzesi - Cumhuriyet Müzesi - Kentpark - Kurşunlu Camii - Altı Han - Balmumu Müzesi - Porsuk Çayı

Kısa Tanıtım

  Belirlenen tur tarihinden 1 gece önce 00:00'da sizleri belirlenen yerlerden (üçyol, şirinyer, karşıyaka, bornovada) aldıktan sonra Kula, Afyon güzergahından gidiyor gerekli molaların ardından sabah kahvaltımızı (Ekstra) yolda alıyoruz. Turumuza ilk olarak  ANITKABİR ziyareti ile başlıyoruz. Bir sonraki durağımız olan İlk Meclis Binasına ve  Kurtuluş savaşı Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında sizlere Kızılay Çarşısında gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz.  Verdiğimiz molanın ardından  "Cumhuriyet Müzesi" olarak ziyarete açılmış 2. Meclis Binası'nı ve Ankara evlerini görüyoruz. Konaklamamızı Ankara'da yapacağımız için otelimize doğru yola çıkıyoruz. 2. gün sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Eskişehire gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öncelikle ESKİŞEHİR’ in değişen yüzünün kanıtı olan parkların öncüsü Kentpark’ a gidiyoruz.. . Kent Park gezimiz sonrasında, 1525 yılında yapımı tamamlanmış Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni ziyaret ediyor ve Odun Pazarı'nda uğranması gereken yerlerden biri olan Atlı Han’a gidiyoruz. Cam müzesini rehberimiz eşliğinde Cam Müzesini gezdikten sonra  Balmumu Heykeller Müzesi’ni geziyor ve sonra Sakarya Nehrinin en uzun kolu olan Porsuk Çayı'na gidiyor şehrin en güzel noktası olan Porsuk'ta gondol turumuzu yapıyoruz.. Ve İzmir'e dönmek üzere yola çıkıyoruz. 

  Detaylı Tur Programı Program

   ANKARA – ESKİŞEHİR TURU

   KENTPARK-ŞELALEPARK-ODUN PAZARI EVLERİ-ATLI HAN-BALMUMU MÜZESİ-PORSUK TEKNE-SAZOVA KÜLTÜR VE SANAT PARKI-ANITKABİR

   1 GECE / 2 GÜN

   1. GÜN: Belirlenen gün gece saat 00:00’da İzmir'den hareket ediyoruz. Kula, Afyon güzergahından gidiyor gerekli molaların ardından sabah kahvaltımızı (Ekstra) yolda alıyor ve Ankara’ya ulaşıyoruz. Ankara Frigya dili ve Yunanca'da gemi çapası anlamına gelmektedir, I. Murat zamanında kesin olarak Osmanlı topraklarına bağlanan ankara, 13 Ekim 1923'te Başkent ilan edilmiş olup Ankara turuna ilk olarak ANITKABİR ziyareti ile başlıyoruz. Anıtkabir'e gitdiğimizde bizleri Aslanlı Yol karşılamakta 24 oğuz boyunu temsilen yapılan aslanlı yoldan geçip yaklaşık 150 bin ton yekpare Atatürk mozole ziyaretinin ardından Kızılay meydandan geçerek araç içinden 1927 yılında dikilmiş ulus cumhuriyet anıtını araç içerisinden görüyor ve Ankara'nın meşur Kızılay Simidini tatma imkanı buluyoruz. Bir sonraki durağımız olan İlk Meclis Binasına geçiyoruz. 1920 ve 1923 yılları arası kullanılan ve 1981 yılından ziyarete açılmış Kurtuluş savaşı Müzesi’ni geziyoruz. Ardından öğle yemeğimizi Ankara döneri olarak alıyoruz ve Kızılay Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 1924-1960 tarihleri arasında meclis olarak kullandığı, 30 Ekim 1981 tarihinde "Cumhuriyet Müzesi" olarak ziyarete açılmış 2. Meclis Binası'nı, 19. yüzyıllardan kalmış, daha çok ahşap ve kerpiçten yapılmış, çoğunlukla iki katlı, alt kat avlusunda hizmetlilerin odaları, birinci katta ev sahibinin oturduğu odaların bulunduğu Ankara Evlerini de görebileceğimiz, MÖ. 2.yy. başında Galatların Ankara'ya yerleşmeleri sırasında kalenin var olduğu bilinen, yerden yüksekliği 110 m. olan Ankara Kalesini gezip İzmir çıkışlı Eskişehir - Ankara turumuzun ilk gününü tamamlıyoruz. Ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Konaklamamız Ankara'da, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   2 GÜN: Otelimizde kahvaltılarımızı aldıktan sonra, ANKARA'dan sabah saatlerinde Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. 2 saatlik bir yolculuğun ardından Eskişehir'e ulaşıyoruz. Öncelikle ESKİŞEHİR’ in değişen yüzünün kanıtı olan parkların öncüsü Kentpark’ a gidiyoruz. Toplam 300.000 m2 lik alana sahip sahip olan parkta yapay plaj dışında, açık yüzme havuzlarını, restoran ve kafeleri, hediyelik eşya satışı yapılan büfeler’den alışveriş yapma imkanı buluyor ve büyük bir yapay göleti fotoğraflıyoruz. Kent Park gezimiz sonrasında, 1525 yılında yapımı tamamlanmış Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni ziyaret ediyor ve Odun Pazarı'nda uğranması gereken yerlerden biri olan Atlı Han’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizde yörenin meşhur Çiğ Böreğinden tatma imkânı buluyor (ekstra), Eskişehir’in meşhur Lüle taşından yapılan hediyelik eşyalardan alma imkanı buluyoruz. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve adeta bir açıkhava müzesini andıran Odun Pazarı Evleri'ne gidiyor, Cam Müzesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyor ve gerekli bilgileri alıyoruz. Madame Tussauds müzesinin bir benzeri olan ve Türkiye’de bir ilk olan ve yaklaşık 160 kadar balmumu heykelin bulunduğu Balmumu Heykeller Müzesi’ni geziyor ve sonra Sakarya Nehrinin en uzun kolu olan Porsuk Çayı'na gidiyor şehrin en güzel noktası olan Porsuk'ta gondol turumuzu yapıyoruz. Akşam çaylarımızı da Porsuk nehri kenarındaki kafelerde içiyoruz ve İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarımızın ardından akşam saatlerinde İzmir’e varıyor ve turumuzun bitiriyoruz. Bir dahaki Martı Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

    

   HAREKET NOKTALARIMIZ:
   Karşıyaka Anıt Önü
   Bornova Ege Üni Acil Önü
   Şirinyer Eroğlu İş Merkezi Önü
   Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi Önü

   NOT: Hareket saatleri ve rehberimizin iletişim numarası 1 gün önce sizlere SMS yolu ile bildirilecektir.

  highlights

  Kişi Başı Tur Ücreti 3250 ₺

  Inclusions

  Dahil Olan Hizmetler

   * 1 Gece Otel Konaklama 
   * Turizm Araçları ile ulaşım
   * Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) ve Akşam Yemeği (1)
   *Tüm Çevre Gezileri ve Turlar 
   * Seyahat Sigortası
   * Rehberlik Hizmeti
   * Otobüste İkramlar

  Exclusions

  Dahil Olmayan Hizmetler

   * İlk Gün Sabah Kahvaltısı
   * Öğle Yemekleri
   * Porsuk Tekne Ücreti
   * Yemeklerde Alınan İçecekler
   *Müze ve Ören Yeri Girişlerİ

  Remember

  Bilmeniz Gerekenler

   MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
  Meeting.Point

Açıklamalar

  **Bütün Tur paketlerimizde havayolu, havalimanı ve uçak saati değişikliği yapılabilir. Bu bilgilendirmeler sizlere turdan 2 gün önce gönderilecektir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyon esnasında koltuk talebiniz var ise bildirmeniz gerekmektedir. Tabiki koltuk düzeni siz ve beraberinizde gelen misafirlerimiz için özenle hazırlanmaktadır.
  *Programda belirtilen oteller standartları aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  *Çocuk indirimi Günübirlik Turlarda herkangi bir şart olmadan Uygulanır Konaklamalı Turlarda ise iki yetişkin yanında uygulanır.
  *Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tayin edilir. Tüm Turlarımızda Rehberlik hizmeti verilmektedir, Ayrı kabul edilemez.

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Nasıl Tura Katılırım

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

İşte Güncel İzmir Çıkışlı Tur Tarihlerimiz