finetours

KALİTELİ HİZMET

KALİTELİ VE GÜVENİLİR

Bestquality

REZERVASYON

GÜVENİLİR REZERVASYON

goodprice

VIP

ÖZEL HİZMET

nicetours

UYGUN FİYAT

EN UYGUN FİYAT

VIPaccess

24/7 YARDIM

7 GÜN 24 SAAT TUR REZERVASYONU

Günübirlik Eskişehir Turu

Kültür Turu

Sosyal Mesafe Kurallarına Uygun


900₺

 • duration
  Sazova Kent Park Devrim Arabaları Günübirlik Eskişehir Turları

 • location
  İzmir Çıkışlı Günübirlik Eskişehir Turu

 • Rating
  Raiyting:

 • adult
  Yetişkin:

 • children
  Çoçuk:

 • Tourdate
  Tur Tarihleri

  Günübirlik Eskişehir Turu


Gezilecek Yerler Tur Güzergahı

  Odun Pazarı - Tarihi Atlıhan Çarşısı-  Kurşunlu Camisi ve Külliyesi -  Lüle Taş Müzesi - Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı - Porsuk Çayı - Balmumu Heykel Müzesi

Kısa Tanıtım

  İzmir çıkışlı günübirlik Eskişehr turumuzda sizleri tur tarihinden bir gece öncesinde 00:00'da yola çıkıyoruz. Sizleri belirlenen yerlerden alıyoruz.  İlk Durağımız Odun Pazarı Eskişehir’in meşhur lezzetlerinden, geleneksel Kırım Tatar mutfağının ürünü olan “çiğ börek”le kahvaltımızı alıyoruz. Odun pazarı evlerinin arasından geçip Atlıhan Tarihi Çarşısı’na ulaşıyoruz. Gezimize Kurşunlu Camisi ve Külliyesi ile devam ediyor sonrasında  Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkına geçiyoruz. . Burada nostaljik trene binip korsan gemisinden masal şatosuna, su altı dünyasından bilim deney merkezine, Miniatürk’ten Nasreddin Hoca’ya bir yolculuk yapıyoruz. n ilk Türk arabası olan “Devrim” i gördükten sonra Porsuk Çayı’na gidiyoruz burada öğle yemeğimizi yedikten sonra   Balmumu Heykeller Müzesini gezip Kentparka geçtikten sonra eve dönmek üzere turumuzu sonlandırıyoruz. 

  Detaylı Tur Programı Program

   ✅  Odun Pazarı - Tarihi Atlıhan Çarşısı-  Kurşunlu Camisi ve Külliyesi -  Lüle Taş Müzesi - Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı - Porsuk Çayı - Balmumu Heykel Müzesi

    

   Gece saat 00:00 da İzmir’den hareket ile turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz mola ile yaklaşık 6 saat sonra Eskişehir’de oluyoruz. İzmir çıkışlı günübirlik Eskişehir Turumuza başlıyoruz. İlk Durağımız Odun Pazarı Eskişehir’in meşhur lezzetlerinden, geleneksel Kırım Tatar mutfağının ürünü olan “çiğ börek”le kahvaltımızı alıyoruz ve Odun Pazarı evleri arasında Odun Pazarı evlerini dolaşıp, rengârenk Odun pazarı evlerinin arasından geçip Atlıhan Tarihi Çarşısı’na ulaşıyoruz. Odunlarını pazarlamaya gelen tüccarların kendilerine ve atlarına ev sahipliği yapan Atlıhan, günümüzde el sanatları çarşısı olarak hizmet vermektedir. Gezimize Kurşunlu Camisi ve Külliyesi ile devam ediyor ve gezip bilgi aldıktan sonra cam üfleme ve süsleme sanatı ile ilgili bir gösteri izliyoruz. Ardından Eskişehir’in simgesi hâline gelmiş olan ve dünya üzerinde sadece bu şehirde çıkarılan lüle taşından yontulmuş sanat eserlerinin sergilendiği Lüle Taşı Müzesi’ni geziyoruz. Ardından turumuza 400 bin m² alan üzerine kurulu Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı ile devam ediyoruz. Burada nostaljik trene binip korsan gemisinden masal şatosuna, su altı dünyasından bilim deney merkezine, Miniatürk’ten Nasreddin Hoca’ya bir yolculuk yapıyoruz. Ve 1894 Yılında temelleri atılan bugünkü adıyla TÜLOMSAŞ Fabrikasından gidiyoruz. 1961 yılında Cemal GÜRSEL’İN talimatıyla Türk Mühendislerin çabaları ile yapılan ilk Türk arabası olan “Devrim” i gördükten sonra Porsuk Çayı’na gidiyoruz. Porsuk Çayı Kıyısında Öğlen Yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra Türkiye’nin Amsterdam’ı ya da Venedik’i gibi haklı yakıştırmalara konu olan Porsuk Çayı üzerinde tekne turu ile yolculuk yapıyoruz. Sonraki durağımız, dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi… Müzede başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın ünlü simalarına ait, gerçek hissi uyandıran 160’ın üzerinde heykel hayranlık uyandırıyor. Müzeyi gezdikten sonra Sonrasında Sırada Eskişehir’e, Türkiye’nin, denizi olmayan bir kentinde plaja sahip olma ayrıcalığını kazandırmış olan KentPark var. “Bozkır ortasında plaj olur mu?” sorusunun cevabının “Evet.” olduğunu Kent Park sayesinde gözlerimizle görüyoruz. Park içerisindeki gölet, plaj, açık yüzme havuzları, at binme alanları ve yürüyüş parkurlarından faydalanıp aracımıza geri dönüyoruz. Saat 18.00 itibarıyla İzmir’e hareket ederek dolu dolu geçen turumuza bir başka MARTI TUR organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

   HAREKET NOKTALARIMIZ:
   Karşıyaka Anıt Önü
   Bornova Ege Üni Acil Önü
   Şirinyer Eroğlu İş Merkezi Önü
   Üçyol Kamilkoç Yazıhanesi Önü

   NOT: Hareket saatleri ve rehberimizin iletişim numarası 1 gün önce sizlere SMS yolu ile bildirilecektir.

  highlights

  Kişi Başı Tur Ücreti 900 ₺

  Inclusions

  Dahil Olan Hizmetler

   - Lüks Araçlar İle Ulaşım 

   - Çevre Gezileri 

   - Rehberlik Hizmetleri

   - Araç İçi İkramlar

  Exclusions

  Dahil Olmayan Hizmetler

   - Müze ören yeri giriş ücretleri

   - Öğlen Yemeği

   - Kişisel Harcamalar 

   - Porsuk Çayında Tekne Turu

    

  Remember

  Bilmeniz Gerekenler

   MARTI TUR TURİZM (MT TUR SEYAHAT ACENTASI) Turizm hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda otobüste rahat uyumak için yolculuk yastığı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı ve Extra Küçük Valiz İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız yanınıza almayı unutmayınız Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir. Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 10-15 Kişi Arası Katılımlarda Özel Tasarım Minibüslerimiz ile, 15-25 Kişi Arası Katılımlarda Lüks Küçük Otobüslerimiz ile, 26 Kişinin Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
  Meeting.Point

Açıklamalar

  **Bütün Tur paketlerimizde havayolu, havalimanı ve uçak saati değişikliği yapılabilir. Bu bilgilendirmeler sizlere turdan 2 gün önce gönderilecektir.
  *Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyon esnasında koltuk talebiniz var ise bildirmeniz gerekmektedir. Tabiki koltuk düzeni siz ve beraberinizde gelen misafirlerimiz için özenle hazırlanmaktadır.
  *Programda belirtilen oteller standartları aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  *Çocuk indirimi Günübirlik Turlarda herkangi bir şart olmadan Uygulanır Konaklamalı Turlarda ise iki yetişkin yanında uygulanır.
  *Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tayin edilir. Tüm Turlarımızda Rehberlik hizmeti verilmektedir, Ayrı kabul edilemez.

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Nasıl Tura Katılırım

  Değerli Misafirlerimiz,

  Katılmak istediğiniz tur programına ön rezervasyon ya da kesin kaydınızı aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz.

  Kesin kaydınız için tur tarihinden en az 1 gün once ödemenin tamamının yapılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Ofislerimize gelip ödeme yapabileceğiniz gibi Rezervasyon yaptıktan sonra hesap numaralarına TURUN ADI-TARİHİ/İLETİŞİM KİŞİSİ/ KATILIMCI SAYISI sırasıyla yazılarak tur bedelini yatırabilirsiniz.

  Ödemeyi yaptıktan sonra kaydınızın onayı için bizlere mail/telefon ulaşmanızı rica ederiz.

Meeting.Point

İşte Güncel İzmir Çıkışlı Tur Tarihlerimiz

  Günübirlik Tur:16/ARALIK/2023

  Günübirlik Tur:17/ARALIK/2023

  Günübirlik Tur:23/ARALIK/2023

  Günübirlik Tur:30/ARALIK/2023

  Günübirlik Tur:30/ARALIK/2023

  Günübirlik Tur:21/OCAK/2024

  Günübirlik Tur:27/OCAK/2024

  Günübirlik Tur:17/ŞUBAT/2024

  Günübirlik Tur:18/ŞUBAT/2024

  Günübirlik Tur:10/MART/2024

  Günübirlik Tur:10/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:11/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:12/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:13/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:14/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:20/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:21/NİSAN/2024

  Günübirlik Tur:23/NİSAN/2024